top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
  Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
  Нд: вихідний
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Категорії Закрити

Інверторний генератор vs звичайний: який із них краще вибрати

Дата

02 листопада 2023

Постачання електроенергії зараз може бути нестабільним. Хорошим рішенням буде встановлення автономного джерела, яке забезпечить побутові та промислові пристрої струмом з необхідною напругою, силою і частотою. Йдеться про генератори.

Традиційні пристрої досі справлялися зі своїми завданнями, хоча вони не позбавлені недоліків. Потім з'явилися інвертори, зроблені за новими технологіями. Виникає питання: які генератори кращі, з інверторним перетворювачем струму чи звичні?

Класичні генератори змінного струму

У такого пристрою ротор з магнітними полюсами обертається всередині статора з обмоткою. Це більш поширена модель, порівняно з рухомим якорем. Відповідно до закону електромагнітної індукції, коли рамка перетинає силові лінії магнітного поля виникає ЕРС, яка наводить електричний струм.

Класичні моделі роблять синхронними та асинхронними. Одні дають більш якісний струм і надійно працюють при великих навантаженнях. Інші дешевші та краще захищені від перевантажень. За паливом вони діляться на бензинові та дизельні (газові тут не розглядаємо). Перші менші, легші й тихіше працюють. Другі потужні, економічні, з великим ресурсом і не потребують періодичного відключення. Але галасливі, не люблять морозів, громіздкі й дорогі.

А якщо подивитися на інверторні генератори, то який вигляд щодо них має класика? Традиційні моделі потужні й коштують дешевше. Дизельні здатні працювати як постійні джерела енергії. Але якість струму така, що для точної електронної апаратури вони не годяться. Решту переваг і недоліків буде видно в міру розгляду плюсів і мінусів інверторних апаратів.

Інверторний генератор

Основними вузлами, з яких складається інверторний бензиновий генератор, є ДВЗ (зазвичай чотиритактний з верхнім розташуванням клапанів), блок інверторного перетворення і генератор змінного струму. Крім цього, є блок управління, вихідні роз'єми AC і DC, контролери і контрольні прилади. Всі елементи зібрані в одному корпусі. Для зарядки акумуляторних батарей апарат комплектується проводами з затискачами. Одна захисна система розмикає мережу під час підключення надлишкового навантаження. Інша зупиняє ДВЗ, якщо рівень масла опустився нижче критичної позначки.

Принцип дії

ДВЗ перетворює енергію згоряння палива на механічну і подає крутний момент на ротор генератора. Останній виробляє електричну енергію, яка має нестабільну синусоїду аналогічну тій, що спостерігається на виході традиційного джерела. Сигнал проходить через міст із силових діодів на потужних радіаторах і випрямляється до пульсуючого. Наступний етап — фільтр з електролітичних конденсаторів. Вони підібрані так, щоб витримувати напругу понад 400 В. Це потрібно, щоб забезпечити надійну роботу пристрою за пікових значень із 40-відсотковим перевищенням (до 310 В). У фільтрі пульсацію згладжують і на виході вже буде стабілізований постійний струм.

Далі DC-сигнал направляють в інверторний перетворювач. Він може мати різний пристрій, найефективнішою вважається мостова трансформаторна схема з головним елементом у вигляді транзисторного ключа на MOSFIT або IGBT. Синусоїду отримують завдяки створенню широтно-імпульсних модуляцій. Згладжування піків і її остаточне вирівнювання виконують на високочастотному фільтрі. У результаті з інвертора виходить стабільний струм змінної напруги з точними параметрами 220 В / 50 Гц і чистою синусоїдою. Усі процеси, стан вузлів і величину навантаження контролює блок управління.

Генератор з інверторним перетворювачем діє в одному з 3 режимів. Під час запуску ДВЗ виникає короткочасне перевантаження, після чого пристрій швидко виходить на нормальні умови. За номінального навантаження апарат може давати струм довгий час. За максимального, не вищого за вказане в технічному паспорті, термін безпечної роботи не повинен перевищувати 30 хвилин.

Плюси та особливості інверторів

Переваги

У генераторах з інверторним перетворенням струму реалізовано останні досягнення інженерної думки, через що вони мають багато переваг:

 • Головна перевага в тому, що на виході вони дають струм високої якості зі стабільними характеристиками.
 • Можуть якийсь час працювати на максимальній потужності.
 • Економні, оскільки потужність двигуна регулюється відповідно до навантаження.
 • Завдяки застосуванню якісних матеріалів — довговічні.
 • Компактні, легкі і, як наслідок, мобільні. У конструкції немає вентиляторів і важких трансформаторів. Їх зручно перевозити в багажнику, а малопотужні моделі — навіть нести в рюкзаку.
 • Дають мінімальний вихлоп. З витяжкою їх можна ставити на балконі або в підвалі багатоквартирного будинку.
 • Завдяки застосуванню шумоізолюючих матеріалів працюють відносно тихо.
 • Просте і недороге обслуговування.
 • Сучасний дизайн. У неробочому стані їх не обов'язково кудись ховати.

Завдяки перерахованим перевагам сьогодні інвертори дуже популярні на ринку автономних джерел живлення.

Нюанси

З негативу відзначається, насамперед, висока ціна. Звичні бензинові моделі з аналогічними параметрами раза в півтора дешевші. Конструкція помітно складніша. Через це ремонт інверторних генераторів може стати проблематичним. Особливо це стосується перетворювального блоку, деталі якого не підлягають заміні. У таких випадках доводиться повністю його міняти, а це дорого. Вибір моделей обмежений порівняно з традиційними. Ну і, нарешті, пристрої цього типу характеризуються меншою потужністю на виході, ніж звичайні. Основна маса джерел живлення видає максимум 8 – 10 кВт. Так, у побутових умовах найчастіше достатньо 3-кіловатної установки, 5 кВт уже потягне одночасне ввімкнення потужних електроприладів, таких як пилосос і бойлер. А 7 – 8 кіловатний забезпечить електрикою двоповерховий котедж. Але для магазинів, майстерень і промислових підприємств цього може виявитися недостатньо.

Які генератори кращі: інверторні чи звичайні?

З усього сказаного можна зробити висновок. Інверторний бензогенератор вигідно купити, якщо потрібне джерело струму:

 • У будинку або квартирі для живлення електронних приладів, які чутливі до якості струму. Оскільки апарат працює відносно тихо і дає мінімальний вихлоп, його можна поставити на закритому балконі з витяжкою.
 • У стаціонарних магазинах і особливо у виїзних торгових точках — для підключення кавоварок, холодильників, грилів, мікрохвильовок, електрочайників тощо.
 • У клініках, лабораторіях та інших установах, де працює високоточна апаратура. А також у тих організаціях, де електронні пристрої погано переносять різкі перепади напруги.

Завдяки тому, що апарат компактний, легкий, економний, непогано захищений від вологи і пилу, він добре підходить для туристів, любителів влаштовувати пікніки на природі, мисливців і рибалок. А ще для дачників, які не бажають залишати генератор у порожньому будиночку до наступних вихідних.

Це далеко не повний список, можна назвати й інші випадки, де інверторне джерело електроенергії буде найкращим вибором. Але це не означає, що треба повністю знехтувати традиційними моделями, у них теж є свої переваги. У багатьох випадках, особливо на виробництві, в торгівлі, соціальній сфері тощо, синхронного або асинхронного пристрою виявиться цілком достатньо.

В інтернет-магазині 220 Volt можна купити інверторні генератори вітчизняного та зарубіжного виробництва за помірною вартістю. В асортименті представлені популярні моделі від провідних виробників. Якість висока, на товари надається гарантія, організовано доставку по всій Україні.

Залишити свій відгук