top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
  Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
  Нд: вихідний
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Категорії Закрити

Чи можна зекономити на використанні бензинового генератора

Дата

02 листопада 2023

Енергозабезпечення з різних причин залишає бажати кращого, тому багато підприємців та пересічних громадян використовують бензогенератори. Адже магазин, майстерня чи приватний будинок не можуть нормально функціонувати без струму.

Скільки коштує робота бензинового електрогенератора? 

За все треба платити. Вартість самого приладу, плюс бензин та обслуговування — виходить чимала сума. Наприклад, EnerSol EPG-3200S з двигуном на 7 к. с. при потужності 3 кВт має витрати палива 0,31 л/кВт*год. При ціні бензину близько 50 грн/л протягом однієї зміни його робота коштуватиме власнику: 0,31 * 3 * 50 * 8 = 372 гривні. Ще один приклад, Konner & Sohnen KS 7000 E з двигуном на 13 к. с. Номінальна потужність 5 кВт, витрата палива 1,5 л/год. Після підрахунку маємо: 1,5 * 50 * 8 = 600 гривень за зміну.

Але, можливо це стосується лише агрегатів, що розраховані на велику кількість споживачів? Добре, спробуємо перевірити бензинові генератори малої потужності, які розвивають менше 2 кВт. Наприклад, Hyundai HHY 1050SI з номіналом 1 кВт за одну годину витрачає 0,3 л бензину. За зміну: 0,3 * 50 * 8 = 120 гривень. Щоправда, це інвертор, там є система синхронізації потужності з навантаженням, так що реально може бути набагато менше. Але про це трохи згодом.

Отже, якщо в магазині працює бензогенератор EnerSol EPG-10000UE з номінальною потужністю 9 кВт, то за місяць (30 днів) один лише бензин марки А-92 чи А-95 для його заправки коштуватиме власнику: 0,31 * 9 * 50 * 8 * 30 = 33 480 гривень! Майже 140 грн за кожну годину роботи. Звичайно, альтернативні джерела струму не працюють по 8 годин та ще й кожного дня. Але ж і витрати пораховані не всі. Обслуговування, ремонти, амортизація, накладні і т. д. і т. п. Так що в будь-якому разі сума набігає чималенька. То що ж робити? Економити!

Економія палива

Розмову про те, як можна зекономити в процесі використання альтернативного джерела струму, почнемо з того, що всім відомо, але чомусь багатьма ігнорується. Економічний бензогенератор — це прилад, власник якого дотримується правил експлуатації, а саме:

 • Використовує якісний бензин рекомендованих марок (А-92 чи А-95) та оливи (докладніше про це сказано нижче).
 • Дотримується рекомендацій щодо умов навколишнього середовища: захищає від критичної температури та вологості навколишнього повітря, закриває від прямих сонячних променів тощо.
 • Своєчасно та в повному обсязі виконує технічне обслуговування.

Також бажано, щоб навантаження на генератор не перевищувало 80% його номінальної потужності. Недобре й в тому разі, коли прилад працює сильно недонавантаженим (нижче 35%).

Також є певні вимоги до бензину. Він повинен бути неетильований (етанол — не більше 10%, а краще взагалі відсутній). Мінімальне октанове число «92». Через це більшість власників використовують саме бензин А-92, бо А-95 та А-98, звичайно, краще, але не настільки, щоб виправдати переплату. Коли в пальному будуть домішки свинцю, то двигун працюватиме краще, без нагару на свічках. Крім того, не можна використовувати бензин, який зберігався більш як 6 місяців, бо за цей час він втрачає деякі властивості, через що підвищується витрата.

Ще один спосіб полягає в тому, щоб придбати бензиновий електрогенератор, в якому реалізовані конструктивні рішення для підвищення ефективності роботи двигуна. Наприклад, Konner&Sohnen KS 10000E з системою OHV, яка покращує згоряння палива за рахунок його рівномірного змішування та оптимізує термобаланс. 

Інвертор

Інверторний бензиновий генератор на відміну від звичайного працює за іншим принципом. Завдяки цьому він має переваги, такі як струм високої якості («чиста синусоїда»), незначний шум (близько 60 дБ), компактні розміри, захист від перепадів напруги. Але в такому випадку важливо те, що він економічний. В його схемі є адаптивний регулятор, який підлаштовує кількість виробленої енергії під наявне навантаження. Наприклад, якщо до інвертора на 2,8 кВт підключити споживач струму на 1,4 кВт, то прилад буде функціонувати лише на 50% своїх можливостей. А коли до нього приєднати ще й другий прилад на 1 кВт, то кількість обертів автоматично збільшується. За рахунок системи синхронізації власники інверторів економлять до 40% палива.

Найбільш економічний бензогенератор — це АВР зі стабілізатором

Бензинові генератори можна запускати різними способами, в кожного з яких є свої переваги та недоліки:

 1. Ручний, за допомогою троса.
 2. Електростартером. Досить натиснути кнопку або повернути ключ запалювання.
 3. Дистанційно. Те саме, що й попереднє, але за допомогою пульта ДК.
 4. Автоматично — блок АВР.

Останній метод цікавий з погляду економії. Блок АВР (автоматичне введення резерву) слідкує за тим, чи подається в приватну мережу струм із централізованої магістралі. І, якщо так, то чи відповідає він нормативним параметрам. Коли струму немає або він є, але напруга виходить за межі налаштування АВР, блок перемикає живлення на альтернативне джерело. За рахунок того, що він обладнаний системою опалення картера та підтримання заряду акумулятора, генератор починає давати струм через кілька секунд після спрацювання автоматики.

Щоб отримати економічний бензиновий генератор, необхідно в схему альтернативного живлення додати релейний, тиристорний або симісторний стабілізатор. Він повинен стояти перед генератором. Якщо приєднати його після, то або стабілізатор вийде з ладу, або в генератора АВР вигорить.

Тандем «стабілізатор — генератор» працює наступним чином. Наприклад, верхній та нижній пороги АВР відповідно становлять 180 В та 260 В. А в стабілізатора на вході може бути від 140 В до 260 В. В такому разу, коли напруга в міській мережі падає до значень 140 – 180 В, стабілізатор піднімає її до 220 В, які й подає на генератор, через що АВР не спрацьовує. Як наслідок, прилад буде вмикатися набагато рідше, ніж якби він був без стабілізатора. Переваги очевидні — економиться пальне, альтернативне джерело працюватиме помітно довше (на кілька років пізніше доведеться купувати новий прилад) і буде менше ламатися (заощадження коштів на ремонтах). 

Який найкращий генератор бензиновий для будинку?

У приватному секторі, а також серед власників заміських дачних ділянок найбільш популярним є питання на кшталт, який найкращий генератор бензиновий для будинку. Однозначної відповіді немає, бо існують різні умови. Якщо розглядати проблему з точки зору потужності, то для невеликої дачі можна інколи обійтись навіть пристроєм на 1 кВт. Його буде цілком досить, щоб живити струмом кілька освітлювальних LED-ламп, ноутбук, телевізор, холодильник і глибинний насос типу «Струмок».

Міні бензогенератор на 3 кВт забезпечить будинок середніх розмірів з невеликою кількістю електроприладів. Власник навіть матиме змогу увімкнути пилосос, пральну машину, бойлер, праску чи щось інше на 1,5 – 2 кВт — але одночасно тільки щось одне, бо інакше генератор «не потягне». При 5 кВт можна вмикати разом 2 потужні прилади, плюс холодильник, телевізор комп’ютер та LED-освітлення. А джерело струму на 8 кВт здатне живити двоповерховий будинок або котедж. Про який з них можна сказати, що це найбільш економічний бензогенератор? Річ у тім, що моделі однієї марки зазвичай мають однакові витрати палива на кіловат потужності. І чим вона менше, тим нижче споживання бензину. Але на цей показник не можна орієнтуватися, бо потужність повинна відповідати сумарному навантаженню.

Відносно конструкції бензинового генератора теж є два варіанти — класичний чи інвертор. Останній вибирають в тому випадку, коли в будинку є електроприлади, що потребують струму високої якості: бойлер, комп’ютер, плазмовий телевізор тощо. Якщо ж такої необхідності немає, то можна придбати класичний варіант, бо він коштує помітно дешевше. Хоча і тут є особливість. Інвертор більш економічний в експлуатації, тому з часом він «відіб’є» ті гроші, що були за нього переплачені. Отже, можна з упевненістю стверджувати, що за конструкцією найбільш економічний бензиновий генератор для приватного будинку за інших рівних — це саме інвертор.

Залишити свій відгук