top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
  Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
  Нд: вихідний
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Категорії Закрити

Як вибрати помпу для колодязя: поради від експертів інтернет-магазину 220 Volt

Дата

02 листопада 2023

Коли на присадибній ділянці є джерело, можна організувати автономне водопостачання. Звичайно ж, ніхто не буде користуватися відром і воротом. Зараз у магазинах є все необхідне для електрифікації процесу. Залишилося тільки зрозуміти, яка помпа краще для колодязя. Питання не просте: помпи на ринку пропонуються двох видів і за кожним кілька типів. Плюс треба визначити основні параметри: витрата і натиск. А для цього дізнатися деякі глибини, висоти й обсяги. З іншого боку, нічого особливо складного немає, у всьому можна розібратися. 

Яка помпа для колодязя краще: занурювальна або поверхнева?

Будь-який водяний насос являє собою прилад із двох вузлів: силового (електромотор або магнітна котушка) і всмоктувального (крильчатка, поршень тощо). Вони робляться роздільними або в єдиному корпусі. Нерідко присутній блок управління, може бути поплавковий вимикач тощо. Вирішення питання про те, як вибрати насос для колодязя, починається з визначення його виду. Їх два: заглибні (глибинні) і поверхневі (зовнішні). Головна відмінність у тому, що перші опускають у воду і вони можуть качати з великих глибин (до 200 метрів). Другі розташовують на землі в безпосередній близькості або на якійсь відстані, часто в підвалі будинку. У них максимальна висота підйому води не перевищує 8 – 10 м. Інші особливості стануть зрозумілі після розгляду переваг і недоліків кожного виду.

Занурювальні помпи 

Прилади, призначені для роботи в товщі води, відрізняються від наземних такими перевагами: 

 • Великий напір, як було сказано вище. 
 • Більш високий ККД. 
 • Завдяки розташуванню створюють небагато шуму, оскільки вода і ґрунт глушать звуки двигуна. 
 • Не перегріваються тому, що їх охолоджує рідина, що перекачується. Аби колодязь мав достатній дебіт.
 • Насоси цього виду обладнують поплавцевими вимикачами, з їхньою допомогою можна частково автоматизувати процес.
 • До герметичності впускного патрубка висувають менш суворі вимоги.

Ще один плюс, на перший погляд, незначний, але важливий для тих, хто користується помпами, полягає в наступному. Якщо на дачі неможливо весь час тримати помпу в колодязі, то апарат цього типу порівняно легко і швидко опускається у воду і витягується звідти після роботи. Серед нюансів - для підключення потрібен довгий кабель з надійною подвійною ізоляцією. На стаціонарних системах складніше налаштувати роботу в повністю автоматичному режимі. Крім того, вони складніші та, як наслідок, дорожчі. Відстань від помпи до дна, як і до дзеркала води, має бути не менше метра. 

Поверхневі насоси 

Пристрої, які стоять на поверхні землі або в підвалах, мають такі плюси:

 • Вони конструктивно простіші й тому дешевші. 
 • Якщо рахувати без електромоторів, то легші й компактніші. 
 • Тип води не надто впливає на їхню роботу, вони краще підходять як дренажні. 
 • Їх легше встановлювати, експлуатувати й обслуговувати. 
 • Дріт під напругою не перебуває у воді. 
 • Не бояться повітряних пробок у трубах. 
 • Здатні брати воду навіть за рівня 60 см від дна. 
 • При монтажі в підвалі краще захищені від крадіжки. 

Основний недолік — мала глибина всмоктування (до 10 м). Її можна збільшити до 30 м завдяки встановленню на всмоктувальному патрубку зовнішнього ежектора. Але подібний пристрій знижує продуктивність прямо пропорційно глибині, так що сьогодні його практично не використовують. Замість нього набагато привабливіший вигляд має помпова станція з автоматичним керуванням і накопичувальним баком. До того ж поверхневі помпи сильно шумлять.

Яку помпу для колодязя краще купити для цілорічного використання?

Якщо джерело з кришкою і на замку, то взагалі-то рекомендується занурювальний. Хоча і поверхневий теж можна поставити в підвалі, а частину труби від нього до колодязя вкопати в землю на глибину, нижчу за промерзання.

Типи помп для води в колодязь за конструкцієюб.

Колодязна помпа заглибного типу може мати різний пристрій. Зазвичай застосовують один із 4 типів:

 • Відцентровий.
 • Вихровий. 
 • Вібраційний. 
 • Гвинтовий. 

Кожен із них має свої особливості застосування, він чимось вигідніший порівняно з іншими, а в чомусь їм поступається.

Вібраційний

Вібраційна помпа для води в колодязь являє собою найкомпактніший, найпростіший і найбюджетніший варіант. У ньому немає електродвигуна. Замість нього поставлено котушку індуктивності, яка взаємодіє з якорем. Коли по ній проходить змінний струм, вона то притягує якір, то відштовхує. Якір з'єднаний з поршнем і діафрагмою. Завдяки цьому апарат закачує рідину в корпус через впускний клапан із подальшим виштовхуванням її в шланг. Вібраційна помпа надійна і недорога, створює великий напір. Але у неї невисока продуктивність, вона "не любить" брудну воду, шумить і не сумісна з автоматикою.

Відцентровий

Помпа у колодязь відцентрового типу як робочий орган має колесо з вигнутими лопатками на зовнішній поверхні. Під час обертання вони захоплюють рідину і відкидають її на периферію, створюючи надлишковий тиск. З боку входу утворюється розрідження і в корпус засмоктується нова порція води. 

Відцентрова помпа вважається одним із найкращих для колодязів завдяки тому, що в нього великий напір, висока потужність і продуктивність. Він може відкачувати воду з глибоких джерел і під час роботи не сильно шумить. Щоправда, він дорогий, конструкція складна, а робота з брудною водою скорочує термін експлуатації.

Вихровий

Вихрова помпа схожа на відцентровану, але має простіший пристрій, а тому дешевший. Завдяки наявності робочого колеса з лопатками особливої конфігурації та спеціальними канавками на внутрішніх стінках рідина не тільки відкидається від центру, а ще й набуває турбулентного прискорення. У такої помпи, порівняно з попередньою, вищий напір і продуктивність. Під час роботи вона не вібрує і майже не шумить. Їй не страшний сухий хід і кавітація, а в рідині може бути присутнім повітря. Але ця помпа абсолютно не любить забруднень, особливо з твердими частинками. І в неї порівняно невеликий термін експлуатації.

Гвинтовий

Гвинтова помпа створює великий напір, майже не шумить і не боїться бруду навіть із великими піщинками. Але через малу продуктивність, низький ККД і велике зношування елементів, що труться (як наслідок - часті ремонти), цей тип сьогодні майже не застосовується. Серед поверхневих помп для подачі води з колодязів використовують переважно відцентрові та вихрові. Порівняно із занурювальними у них інше компонування вузлів, проте принцип дії аналогічний.

Витрата і напір помпи для колодязя

Вибираючи помпу для автономного водозабезпечення, слід знати її параметри за витратою (подачею, продуктивністю) і напором, тобто висотою підйому води. І те, й інше можна знайти самостійно.

Витрата

Для орієнтовного визначення подачі помпи слід дізнатися дебіт колодязя і, якщо треба, перерахувати його в м3/год. Для цього значення в л/с множать на 3,6. Вважається, що апарат обрано правильно, якщо його продуктивність менша за дебіт відсотків на 15. Більше дебіту не можна, помпа «вичерпає» всю воду. Ще один показник: різниця між статичним рівнем і динамічним не повинна перевищувати метр. 

Потім рекомендується розрахувати подачу ще й за споживанням. Для цього підсумовують витрати всіх водорозбірних точок (умивальник, ванна, пральна машина тощо), дані беруть із таблиць. Те, що вийшло, множать на 0,6 - 0,8, тому що в будинку ніколи не вмикають усі точки одночасно.

Напір

Для визначення напору потрібно скласти кілька значень (у метрах): 

 • Висота між точкою всмоктування і накопичувальним баком. 
 • Втрати напору по довжині та на арматурі. 
 • Вільний напір на витікання.

Значення для першого доданка знаходять за допомогою рулетки. Для другого - беруть за таблицями. Третє приймають з таким розрахунком, що вода з крана або душа повинна не бігти слабкою цівкою, а текти з певною силою. У квартирах середнє значення дорівнює 3 атм. Оскільки 1 атм = 10 метрів водяного стовпа, додаємо 30 м (для поливу - 40 м.).

Залишити свій відгук