top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Написати в Signal
+38 066 701 64 60

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 22:00
  Сб-Нд: 9:00 - 17:00
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Написати в Signal
+38 066 701 64 60

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 22:00
 • Сб-Нд: 9:00 - 17:00

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 22:00
 • Сб-Нд: 9:00 - 17:00

Категорії Закрити

Огляд стабілізаторів напруги

Дата

03 січня 2024

Перепади напруги хвилюють не лише мешканців старих будинків, а й дачників, власників котеджів. І річ навіть не в дискомфорті, до якого призводить нестабільність роботи мережі. Основна проблема – вихід з ладу дорогого обладнання в будинку. Одне з найпростіших і найдоступніших рішень – встановлення стабілізатора напруги. Це може бути загальнобудинковий пристрій високої потужності, який контролює електроживлення всього будинку, а може бути менш потужний, який встановлюється на певний апарат, наприклад, водяний насос, газовий котел.

Типи стабілізаторів

Пристрої відрізняються рядом параметрів, але основна класифікація залежить від принципу регулювання напруги. У результаті виділяють такі типи стабілізаторів:

 • електромеханічні;
 • релейні;
 • симісторні;
 • подвійного перетворення;
 • широтно-імпульсної модуляції.

Електромеханічні

Електромеханічні пристрої складаються із серводвигуна, блоку управління та автотрансформатора. Вони покликані контролювати вихідну напругу постійно. Перевага таких стабілізаторів у тому, що вони не спотворюють форму вихідної напруги, точність якої становить близько 3%. Регулювання напруги відбувається плавно, але це займає багато часу: 1–3 с. Крім того, у цих пристроях передбачений постійний механічний контакт щіток, що призводить до їх швидкого зношування.

Стабілізатор подібного типу рекомендується використовувати для тих електромереж, де перепади напруги відбуваються плавно, оскільки з різкими стрибками він не впорається. Тому його рідко використовують для вітчизняних мереж.

Релейні

Ці автотрансформаторні стабілізатори регулюють напругу ступінчасто, перемикаючи обмотки трансформатора за допомогою силових електромеханічних реле. В результаті напруга на вході і на виході змінюється паралельно одна одній з точністю до 10%. Вхідна напруга може змінюватись в діапазоні 145–285 В, час реакції – приблизно 30 мс, форма вихідної напруги не спотворюється. Зазначені параметри зберігаються при сильних та частих її стрибках.
 

Швидкість зношування реле залежить від інтенсивності перепадів напруги. Невисока потужність стабілізатора обумовлена ​​тим, що реле займає багато місця. До того ж робота пристрою супроводжується постійними клацаннями, а при високих напругах можливе його залипання. Але якщо Вашому обладнанню не потрібна висока точність напруги, релейний стабілізатор впорається з покладеними на нього завданнями.

Симісторні

Їхній принцип роботи схожий на релейний, тільки замість реле встановлені симістори – силові ключі, які мають у два-три рази більший ресурс у порівнянні з електронними реле. Ще одна перевага перед попереднім типом – практично безшумна робота, великий асортимент потужності при невеликих габаритах, швидкість реакції – 20 мс. Ці стабілізатори здатні витримати великі навантаження, зберігаючи високу точність – 0,5-0,7% в залежності від кількості ключів та незалежно від навантажень і перепадів напруги. При цьому гарантія на них становить три-п'ять років, хоча фактично можуть працювати без технічного обслуговування і до 15 років.

Симісторні стабілізатори підходять для наших умов роботи у 95% випадків. Саме тому їх найчастіше рекомендують як найкращий компроміс між продуктивністю та вартістю пристрою.

Подвійного перетворення

Стабілізатори подібного типу перетворюють змінний струм на постійний, після чого інвертор формує амплітуду, частоту і форму вихідної напруги. Вони мають широкий діапазон вхідної напруги, дають на виході синусоїду високої якості, навіть якщо на вході вона була сильно спотворена. Як правило, пристрої мають додаткові можливості: розширена кількість індикації режимів, захист від перенапруг, збільшення косинуса фі.

Деякі моделі стабілізаторів подвійного перетворення можна підключати до джерел безперебійного живлення, охоронних систем, газових котлів, всього будинку загалом. Вони мають ККД до 96%, точність – до 0,5%, а тому підходять для будь-яких електричних мереж. Отже, висока ціна цілком відповідає їх якості.

Широтно-імпульсної модуляції

Принцип дії цих стабілізаторів полягає в аналізі вхідної напруги, порівняння її із заданою, і при необхідності в коригуванні форми та амплітуди синусоїди. За багатьма параметрами вони схожі з пристроями попереднього типу, так само мають високу точність та швидкість реакції. Разом з тим вони мають низький поріг вхідної верхньої напруги.

Звісно, ​​це далеко ще не всі типи стабілізаторів. Але з тих, що підходять і затребувані для наших мереж, це самі найкращі.

Де придбати

Великий асортимент стабілізаторів пропонується в інтернет-магазині «220 Volt». Тут Ви знайдете докладні характеристики кожного з них та підберете те, що підходить саме у Вашому випадку. Крім покупки, є можливість замовити монтаж та налагодження стабілізатора у Вас вдома. Магазин «220 Volt» дає гарантію на всі типи робіт.

Якщо у Вас ще залишилися питання або Ви ще не визначилися з вибором, наші фахівці завжди готові допомогти Вам. Служба доставки інтернет-магазину «220 Volt» безкоштовно доставить замовлення на суму понад 3000 грн. по Києву, а замовити доставку в будь-яку точку України можна зручною Вам кур'єрською службою.

Залишити свій відгук