top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Написати в Signal
+38 066 701 64 60

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 22:00
  Сб-Нд: 9:00 - 17:00
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Написати в Signal
+38 066 701 64 60

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 22:00
 • Сб-Нд: 9:00 - 17:00

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 22:00
 • Сб-Нд: 9:00 - 17:00

Категорії Закрити

Перелік найбільш важливих причин, за якими необхідна покупка стабілізатора

Дата

04 січня 2024

Основні аргументи на користь придбання стабілізатора напруги

На жаль, якість електропостачання в нашій країні бажає кращого. Особливо гостро постає це питання у великих містах, де йде постійне будівництво та розширення житлових масивів, енергетичний ресурс давно вичерпаний. В результаті досить поширеними явищами у повсякденному житті городян стали різкі стрибки, просідання напруги, високочастотні коливання в електричній мережі, перешкоди тощо, що негативно позначається на роботі домашньої техніки.

Питання безпеки побутового електрообладнання також дуже актуальне у приватному секторі. Електропроводка в таких районах найчастіше має сильне фізичне зношення, а підстанції не в змозі забезпечити всіх споживачів необхідною кількістю якісної електроенергії зі стабільними параметрами. При цьому у разі поломки дороговартісної техніки через перебої з живленням Вам, швидше за все, буде відмовлено в безкоштовному ремонті за гарантією, оскільки більшість виробників обладнання застерігають у гарантійному договорі умови безпечної експлуатації своїх приладів, і основною вимогою в них є використання апаратури лише за належної якості електроживлення, що відповідає суворим технічним вимогам (220 В ±10%, а іноді і більш жорстким). У всіх вищезгаданих ситуаціях купівля стабілізатора напруги є просто необхідним заходом, оскільки дане обладнання дозволить вирішити зазначені проблеми – згладити різкі стрибки напруги, компенсувати великі перепади та відхилення параметрів живлення, відфільтрувати мережеві перешкоди тощо.

Відповідно до прийнятих державних норм коливання напруги в побутовій електромережі, від якої живляться кінцеві споживачі, не повинні виходити за межі +10/-15% від номінального значення – 220 В. Насправді ми маємо справу зі значно більшими відхиленнями, що згубно впливають на працюючі електроприлади. У разі неякісного електроживлення обладнання може працювати некоректно. Також якщо у Вас в будинку або в квартирі стрибки напруги незначні, і на перший погляд не надають серйозного видимого впливу на функціонування підключеної напряму побутової техніки, то ці впливи мають негативний вплив на неї, істотно скорочуючи термін служби обладнання.

Так, наприклад, за статистикою від постійних перепадів напруги мережі термін експлуатації електричного обладнання може знизитися в 2 рази. А якщо ця техніка дорога, то її ремонт чи заміна коштуватиме набагато дорожче, ніж купівля стабілізатора напруги. Тому тривалість функціонування побутових приладів частково (з огляду на їх якість) залежить від передбачливості користувача. Фахівці не рекомендують економити на обладнанні, яке стабілізує параметри електроживлення, оскільки це може призвести до серйозних фінансових витрат.

Побутова техніка, особливо чутлива до стрибків напруги в мережі

Як відомо, не вся техніка однаково реагує на стрибки напруги. Існує обладнання, для якого дані явища менш критичні, а також техніка, нормальна і безпечна робота якої можлива тільки за високої якості електрики. Ось короткий перелік подібного електрообладнання:

 • дороге сучасне телевізійне обладнання (плазмові та РК-панелі);
 • комп'ютерна техніка (особливо джерела живлення системних блоків, TFT і LCD монітори) та периферійні пристрої;
 • освітлювальні прилади, які містять лампи розжарювання;
 • морозильні камери та холодильники;
 • пральні машини;
 • DVD-програвачі;
 • зарядні пристрої різної техніки (мобільних телефонів, ноутбуків тощо).

У комп'ютерному та серверному обладнанні від неякісного електроживлення та обривів подачі напруги сильно страждають жорсткі диски (вінчестери), які можуть вийти з ладу «забравши» із собою назавжди всю важливу інформацію, яка зберігалася на них. При цьому часто трапляється так, що вартість останньої значно вища за ціну самого диска, а іноді навіть і стабілізатора напруги. За відсутності ДБЖ у будинку наявність стабілізатора для цієї техніки є обов'язковою умовою.

Технічні аспекти необхідності придбання стабілізаторів та переваги від їх впровадження

Багатьом користувачам хотілося б більш детальніше розглянути не просто загальні плюси, які отримують разом з покупкою та встановленням даних приладів, а конкретні переваги від їх впровадження з технічного боку. Розглянемо це питання докладніше.

1. Навіть у разі подачі з побутової мережі напруги зі спотвореною синусоїдальною формою стабілізатор здатний забезпечити високу точність вихідного сигналу, а також гарантувати максимально швидку реакцію на відхилення і усунення аварійних ситуацій за рахунок визначення реальної середньоквадратичної напруги (функція True RMS).

2. Всі сучасні моделі стабілізаторів напруги мають повний набір захистів силової частини та керуючого ланцюга, який складається з:

 • швидкодіючого електронного захисту (до 20 мс) від появи струмів короткого замикання;
 • апаратного захисту від надмірних перевантажень і тих же самих струмів КЗ (найчастіше реалізується за допомогою автоматичного вимикача);
 • часострумового захисту від перевантажень по струму навантаження, завдяки наявності якого можна експлуатувати стабілізатор напруги на межі його можливостей (максимально допустимої потужності);
 • захисту від присутності у вихідній напрузі постійної складової, що запобігатиме подачі несинусоїдальної напруги до електроспоживачів, що захищаються;
 • захисту від імпульсних просадок напруги живлення, реалізованої шляхом введення тимчасової затримки подачі живлення;
 • захисту від перегріву автотрансформатора та силових ключів, які здійснюють перемикання його обмоток. Пристрій постійно контролює температуру даних силових елементів, залежно від якої регулюється частота обертання охолоджуючого вентилятора;
 • захисту від втрати зв'язку ланцюга синхронізації з мережею живлення – це сприяє виключенню помилкових вимірювань, а також неправильних перемикань по автотрансформаторним відпайкам;
 • захисту силових ключів та запобіжника від перегорань з примусовим блокуванням подачі напруги до навантаження;
 • захисту від поломки датчиків температури – у разі виникнення аварійної ситуації відбувається примусове включення системи охолодження (вентилятора);
 • подвійного захисту (апаратного та програмного) від перенапруг на вході та виході пристрою. Такий високий рівень захищеності дозволяє максимально підвищити надійність роботи техніки, підключеної до стабілізатора;
 • захисту від зависання та відмов програмного забезпечення, що виключає можливі побоювання, пов'язані з надійністю мікропроцесорного керування приладом;
 • блоку захисту від помилок логічної схеми, який не допускає некоректну роботу керуючих та вимірювальних кіл.

3. Практично всі стабілізатори, що випускаються на даний момент промисловістю, відрізняються 20% запасом по потужності. Крім того, всі вони мають гальванічну розв'язку ланцюга управління та силової частини, що зроблено для більшої стійкості до мережевих перешкод, а також захисту від виходу з ладу мікропроцесорного модуля та плати управління.

4. Більшість стабілізаційного обладнання сьогодні будується з урахуванням силових ключів, які забезпечують відмінну перевантажувальну здатність обладнання (2-х кратний запас і більше).

5. Сердечник автотрансформатора просочують подвійним шаром лаку для зниження шуму від його роботи.

6. Вбудовані в стабілізатори блоки живлення практично не чутливі до виникаючих на навантаженні коротких замикань, що гарантує високу надійність роботи пристрою.

7. Усі стабілізатори напруги, які виробляються сьогодні, в обов'язковому порядку оснащуються запобіжниками, встановленими в ланцюгу силових ключів. Завдяки цьому такі явища, як «вигорання» обмоток, поява аварійного струму у відпаюваннях автотрансформатора вдалося звести до мінімуму. Якщо трансформатор вийшов з ладу, то його можна відновити навіть у випадку наявності серйозних несправностей.

8. Стабілізатори надають можливість регулювання рівня напруги на виході, а також уставки струму КЗ. Багато моделей дозволяє проводити індивідуальне налаштування приладу в залежності від умов експлуатації та стану електричної мережі.

9. Велику надійність даному обладнанню надає наявність автоматичних вимикачів, а також незалежних розчіплювачів, які зводять до нуля ймовірність осічки апаратного захисту по струму і напрузі.

10. Імовірність виходу з ладу стабілізатора напруги істотно знижується за рахунок використання для вимірювання величини струму, який пропускається через прилад високоточного датчика Холла. Його наявність дозволяє захистити силову частину пристрою від сильних перевантажень.

11. Дані прилади оснащуються високоефективним захистом від впливу імпульсних перенапруг, які виникають у власних ланцюгах вимірювання. Ця необхідність викликана ймовірністю поломки приладу внаслідок появи наведень від блискавки тощо.

12. У стабілізаторах в основному використовується система примусового охолодження за рахунок вбудованих вентиляторів, які мають великий ресурс та високу продуктивність. Зменшення рівня відтворюваного шуму, а також реалізації щадного режиму роботи приладу вдається досягти за рахунок управління вентилятором з використанням широтно-імпульсної модуляції. При цьому регулювати частоту обертання останнього можна в залежності від величини струмового навантаження стабілізатора.

13. Отримати всю вичерпну інформацію про роботу приладу, стан його основних вузлів, завантаження та реальний стан мережі живлення можна завдяки наявності в більшості сучасних моделей дисплея. На ньому відображаються найкритичніші параметри електричної лінії, а також надається графічна шкала навантаження пристрою, орієнтуючись на яку можна безпечно підключати додаткові електроприлади.

14. Для реєстрації аварійних ситуацій найчастіше у стабілізаторах виробники передбачають наявність журналу позаштатних подій, де фіксуються та автоматично зберігаються позначки про виникнення таких ситуацій із прив'язкою за часом. Тому Ви завжди зможете переглянути їх пізніше та оцінити якість електричної мережі, а також безпеку роботи в ній чутливої ​​техніки.

15. Великим плюсом стабілізаторів напруги є відсутність необхідності проведення сервісного обслуговування протягом усього терміну експлуатації, протягом якого виробником гарантується безперебійна робота приладу. Справа в тому, що в більшості типів даного обладнання відсутні деталі, що труться, і механізми, які вимагають періодичної профілактики (крім сервоприводів і вугільних щіток, і то вони мають гарантований термін служби).

Висновки

Якщо вартість всієї побутової техніки, яка є у Вашому будинку, або офісі в рази перевищує ціну стабілізатора напруги, то вкрай рекомендується покупка останнього. Якщо ж Ваш будинок просто «напханий» електронікою, а напруга живлення виходить за рамки 190-240В, то захист всіх наявних приладів за допомогою стабілізуючого обладнання просто дуже необхідний.

Також варто задуматися про придбання стабілізатора напруги за наявності хоча б стандартного набору домашньої техніки – холодильника, пральної машини, мікрохвильової печі тощо, і просіданні напруги нижче 190 В. Ну, а для приміської дачі, де крім приладів освітлення і примітивних електроприладів нічого іншого немає, придбання даного пристрою буде недоцільним.

Залишити свій відгук