top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
  Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
  Нд: вихідний
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Категорії Закрити

Енергетична безпека: як Україна оновлює свою енергетичну інфраструктуру та технології

Дата

02 листопада 2023

Енергобезпека важлива складова кожної держави світу. У період військової агресії Росії, сильно страждає енергоструктура України. Наразі проводиться низка дій, спрямованих забезпечити електроенергією кожне домоволодіння та відновити повноцінну роботу енергосистеми України.

Євроінтеграція — ключ до успішної енергетичної безпеки України

Головним аспектом угоди про асоціацію між Україною та ЄС, виступає те, що сторони націлені на підтримання та піднесення рівня енергетичної безпеки. Крім того, цей міжнародний правовий акт передбачає:

 1. Застосування регенерованих джерел енергії.
 2. Надання підтримки способам енергозбереження.
 3. Підвищення значущості енергетичної інфраструктури.
 4. Стимулювання енергоефективності.
 5. Запровадження заходів з регулювання взаємовідносин, щодо ключових компонентів acquis Європейського Союзу.

Україна провела відокремлення (анбандлінг) на ринках електричної енергії та газу. Це необхідний захід, оскільки європейським законодавством передбачено відокремлення типів бізнесу, які конкурують (торгівля електрикою, видобуток і виробництво енергоносіїв), від монопольних видів діяльності (доставка і розподіл електрики і газу).

Завдяки такій реформації в галузі енергопостачання, вдалося: 

 • домогтися становлення прозорих поставок електрики;
 • поліпшити конкуренцію; 
 • демонополізувати ринок електроенергії;
 • посилити заходи з удосконалення енергетичної безпеки України.

Конкуруючий внутрішній ринок електричної енергії неможливий без залучення незалежних регуляторів. Завдяки їхній діяльності відбувається реалізація та забезпечення встановлених норм. З огляду на Третій енергетичний пакет, потрібно зазначити, що національний регулятор зобов'язаний мати повну незалежність від уряду та обумовленої галузі. Крім цього, регулятори з різних держав Європейського Союзу зобов'язані взаємодіяти між собою для досягнення низки цілей:

 • забезпечення безпечної та продуктивної роботи енергетичної інфраструктури;
 • відкриття ринків збуту по світлу і газу;
 • планомірний розвиток конкуренції.

Діяльністю енергетичних регуляторів, що сприяють енергетичній безпеці та іншим важливим цілям займається координаційний центр (ACER). Цілями цього агентства виступає забезпечення безперервної роботи внутрішнього ринку електрики і забезпечення співробітництва між цими суб'єктами.

Національна енергобезпека нездійсненна без транскордонної взаємодії. Недискримінаційний і прозорий доступ до мереж газу і світла забезпечують національні оператори магістральних мереж. Крім того, ці суб'єкти повинні співпрацювати з європейськими фахівцями, щоб створити прийнятний контроль за мережами Європейського Союзу. Ці дії відбуваються за допомогою таких органів:

 • (ENTSO-E) — Європейську мережу операторів систем передачі електроенергії; 
 • (ENTSO-G) — Європейську мережу операторів систем передачі газу.

Ці структури опрацьовують норми і правила для гармонізації потоків газу та електричної енергії за посередництвом систем транспортування в різних країнах.

Посилення енергетичної безпеки: Україна та Велика Британія підписали важливий меморандум

Як стало відомо від пресслужби Міненерго, між представниками Великої Британії та України було затверджено Меморандум про Енергетичне партнерство.

Крім цього, в повідомленні також вказується, що для досягнення поставлених цілей буде створено Фонд інновацій Innovate Ukraine. Для цього завдання передбачено вкладення 62 млн фунтів стерлінгів.

Першочерговою метою виступає посилення безпеки енергоструктури України. Початковий внесок дорівнюватиме 10 млн фунтів стерлінгів. Решту грошей передадуть частинами до початку 2025 року. Буде профінансовано проєкти енергетичних інновацій. Завдяки чому відбудеться процес прискорення з відновлення та реконструкції енергосистеми України.

Підписаний міжнародно-правовий акт вказує, що британські представники надаватимуть подальшу допомогу за програмою "Стійкість та енергетична безпека України" (URES), а також опрацюють питання щодо регенеративних джерел енергії та подальшого партнерства.

Якщо детальніше, то майбутня допомога стосуватиметься фінансування, передбаченого допомогою з розвитку енергетичної галузі. Крім того, відбудеться заохочення щодо інвестицій і торгівлі в таких галузях:

 • розвиток ринку вуглеводнів;
 • вдосконалення вітроенергетики;
 • робота над енергоефективністю;
 • застосування зеленої енергії для малих домогосподарств;
 • мережі, засновані на сонячній енергії;
 • використання поновлюваних газів;
 • поліпшення і опрацювання систем, що зачіпають функціонування малих модульних електростанцій з атомною енергією.

Крім цього, було підписано Угоду між IFC і Великою Британією про фінансову допомогу в 30 млн доларів для розвитку програм з енергобезпеки України.

Звітність щодо розвитку енергетичної безпеки в Україні від моніторингової компанії DiXi Group

Представлена інформація взята з аналітичного звіту DiXi Group. Дана компанія систематично проводить моніторингові дослідження в галузі енергобезпеки. Станом на квітень 2023 року в енергетичній сфері України відбулися такі події:

 1. Євросоюз запропонував реформування наявного ринку для якнайшвидшого «зеленого» переходу.
 2. Знову запрацював експорт електроенергії.
 3. Стартувала програма з витіснення РФ з ринку ядерної енергетики з подальшою підтримкою інфраструктурних об'єктів в Україні.
 4. Оператором газосховищ призначено «Укртрансгаз».
 5. Розпочалася спільна з ЄС процедура із закупівлі газу.

«Зелений» перехід — запорука енергетичної безпеки

Міністр енергетики Герман Глущенко заявив, що лише з повним розірванням договірних зобов'язань з РФ і оперативним «зеленим» переходом можна забезпечити високий рівень енергетичної безпеки. Ця промова прозвучала на щорічній глобальній конференції Міжнародного енергетичного агентства (IEA) з енергоефективності.

Чиновник зазначив, що Україна, як і інші розвинені держави, бере участь у подоланні енергокризи та бореться з множинними кліматичними змінами. Однак, в той самий час Росія протистоїть цим діям.

«Крім заподіяних військових злочинів і геноциду, РФ зважилася на створення гуманітарної катастрофи та екоциду. Вчинення Росією теракту на Каховській ГЕС знову доводить, що агресор не визнає будь-яких меж. Спочатку вони повністю проігнорували дотримання радіаційної та ядерної безпеки на ЗАЕС, а зараз у нас виникла критична ситуація на Херсонщині. В Україні не стало необхідного рівня потужностей безвуглецевої гідрогенерації», — заявив очільник Міненерго.

Глущенко підкреслив, що РФ своїми жорстокими діями в Україні намагається залякати весь світ, для подальшого диктату умов на енергоринках і повним контролем над його суб'єктами. 

«Однак за допомогою європейської згуртованості та ефективної підтримки України, безліч країн відмовляється від енергоносіїв з Росії. Це потрібно виконати і по відношенню до російських ядерних технологій і палива. Ця дія — запорука виживання. Потрібно назавжди забути про газ і нафту з РФ, і не повертатися до них, навіть після закінчення війни. Це самообман. Наразі прийнятним рішенням виступає "зелений" перехід і зупинка будь-якої торгівлі з росіянами у сфері енергоресурсів», — акцентував прем'єр.

Герман Глущенко сказав, що Україна планомірно дотримується всіх пунктів щодо швидкого «зеленого» переходу. Український енергетичний сектор зазнає глобальних змін, завдяки чіткій стратегії, яка допоможе розвинути безвуглецеві генеруючі потужності та досягти цілей NetZero.

«Енергоефективність сприяє не лише покращенню кліматичних умов, а й створить потрібний рівень незалежності та безпеки», — наголосив очільник МІНЕНЕРГО.

Залишити свій відгук