Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування
+38 044 392 73 32
Графік роботи
+38 044 392 73 32
Графік роботи
Графік роботи
Дата
02 січня 2024
Останнім часом проблеми з електропостачанням призвели до того, що альтернативні джерела струму почали масово ставити не лише на виробництві, в лікарнях та магазинах, а й у приватному секторі. Нічого дивного, електрика потрібна практично для усього. Але виникає питання, як правильно підключити генератор до будинку. Бо, якщо зробити це з помилками, то будуть неприємності у вигляді КЗ чи навіть виходу з ладу енергогенеруючого пристрою через те, що згорить обмотка.
Чи можна це робити і, коли так, то як підключити генератор до будинку через розетку — відповідь неоднозначна. Тому що в принципі приєднання таким чином можливе, хоча й з певними обмеженнями. Але краще не вдаватися до подібного способу.
Більшість розеток розрахована на 10А або 16А. Коли сила струму генератора перевищує значення, що вибите на розетці, то підключати ні в якому разі не можна! Приймальне гніздо не витримує навантаження та перегрівається, після чого стається коротке замикання, яке здатне викликати пожежу.
Підключення генератора до будинку через розетку реальне лише в тому випадку, якщо в альтернативного джерела незначна потужність (2 чи 3 кВт, не більше), мережа дротів розрахована на велике навантаження і в ній змонтовані розетки на відповідну силу струму. Тоді справді можна підключитися до найближчої, але це погане рішення. Коли перед таким приєднанням господар раптом забуде вимкнути вступний автомат, то в разі відновлення постачання струму з міської мережі генератор просто «згорить». Нижче наведені варіанти, як підключити генератор до будинку з однофазною мережею.
У разі підключення джерела струму через звичайну розетку, призначену для живлення побутових приладів, діють усі обмеження, про які йшла мова у цьому підрозділі.
Якщо приєднання виконане через окрему розетку, що ввімкнена в мережу за лічильником, але перед розподільчим автоматом, то вимоги щодо потужності генератора та дротів, а також достатнього амперажу залишаються ті самі, що й в попередньому випадку. Але тут маємо значну перевагу. Під час вмикання альтернативного джерела не вибиватиме ПЗВ.
Ще один варіант на тему як підключити генератор до мережі будинку передбачає приєднання джерела енергії через розподільчий автомат. У цьому випадку бажано від’єднати дроти, що йдуть від лічильника. Щоб контролювати поновлення постачання світла, можна ввімкнути до них патрон з лампочкою. Через це схема видається не дуже зручною, проте вона повністю безпечна.
Всі наведені вище варіанти робочі, хоч і з певними застереженнями та незручностями. Але все ж таки власник житла, що розмірковує над тим, як підключається генератор до будинку, повинен розглядати більш капітальні та головне правильні методи, до яких належать приєднання ДЕС через рубильник або АВР.
Наступний спосіб вважається найпростішим розв’язанням питання щодо того, як підключити генератор до домашньої мережі. Його чи не єдиний недолік — доведеться вручну вмикати джерело та переводити важіль на автономне постачання і потім, після відновлення струму, у зворотному напрямку.
За встановленням рубильники можуть бути накладні, монтажні та модульні. Перші закріплюють на стіні, другі розташовують в електрощиті, треті призначені для монтажу на DIN-рейці. Для підключення енерговиробника частіше за все вибирають останні. Тип перемикача залежить від кількості фаз в домашній мережі. Для трифазної купують триполюсний, для однофазної — двополюсний. Головне — в такого приладу має бути три положення, щоб він міг активувати лише якесь одне джерело струму або вимкнути обидва. Так що краще взяти перекидний (реверсивний) трипозиційний, який в каталогах часто позначається як «перемикач введення резерву I-0-II». В одному положенні живлення будинку виконується від центральної електромережі, в другому — від альтернативного джерела, у третьому — житло повністю знеструмлене.
Для того щоб обліковий прилад не рахував електроенергію від генератора, рубильник ставлять після лічильника. Між ним та джерелом струму рекомендується поставити звичайний або диференційний автоматичний вимикач для захисту від пікових значень сили струму. Заземлення краще вивести на загальну заземлюючу шину.
Приєднання за допомогою рубильника виконують так:
Перемикач ввімкнений на централізоване живлення споруди. Для переходу на автономне досить запустити електростанцію, після чого — перевести рубильник у потрібне положення. Це досить недорогий, простий, повністю небезпечний та порівняно зручний спосіб.
Ще один спосіб приєднання автономного джерела полягає у використанні блоку автоматичного введення резерву (АВР). Проте для його використання потрібно, щоб домашня електростанція була обладнана акумулятором, а взимку — ще й підігрівом. Та й саме джерело необхідно час від часу тестувати на готовність до запуску. Тому тут може бути два варіанти.
Напівавтомат вибирають відповідно до параметрів домашньої мережі та ДЕС. Магістральне постачання у нього в пріоритеті. Автоматичні вимикачі зазвичай купують окремо та монтують у електрошафі. Для підключення беруть два з’єднаних між собою напівпровідника.
Якщо зникає струм у центральній мережі, то власник житла повинен запустити ДЕС та трохи її прогріти. АВР самостійно перемкне енергопостачання будинку на резервне джерело. Коли робота мережі відновиться, АВР перемикається на неї, а власнику залишиться тільки заглушити пристрій.
Монтують трипозиційні АВР так само, як і рубильники. Кожен із них має загальний вихід та два входи: верхній для центральної мережі і нижній для ДЕС. Слід звернути увагу на те, що на однофазну мережу ставлять більш потужний пристрій, ніж рубильник.
Якщо власник житла розуміє порядок підключення напівавтомату, то він знає, як підключити генератор з автозапуском, бо це робиться аналогічно. Лише слід додатково приєднати кабель для керування електростанцією. У цьому випадку АВР не лише виконає перемикання, а й запустить ДЕС.
Якщо енергопостачання житла планується від трифазного генератора, то його підключення виконують аналогічно однофазному, за винятком кількості силових дротів. Вибирають одну фазу і роблять її резервною. До неї приєднують основні побутові прилади: холодильник, насоси, освітлення, телевізор, комп’ютер.
Як підключити бензогенератор до будинку? Так само, як і дизельний. Наведений вище матеріал стосується альтернативного джерела будь-якого типу.
Дата: 02 січня 2024
04 січня
Як правильно підібрати генератор?01 січня
Генератори для котлаПідписуйтесь на email розсилку зі знижками
Ви вдало підписалися на email розсилку зі знижками
Ви вже підписані на розсилку зі знижками
Не правильний email. Повторіть, будь ласка.