Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування
+38 044 392 73 32
Графік роботи
+38 044 392 73 32
Графік роботи
Графік роботи
Дата
02 січня 2024
Чому питання про те, як зберігати генератор, таке важливе? Причина проста. Пристрій і раніше був дуже корисним. Десь світла немає, а десь його часто вимикають. Взяти з собою портативну модель на полювання, на риболовлю або на природу з ночівлею — взагалі мила справа! Сьогодні ж після блекаутів наші громадяни стали купувати такі пристрої в масовому порядку. У центральних районах навіть невеликих містечок дизельний або бензогенератор можна зустріти на кожному кроці.
Але нікому ж не цікаво покористуватися автономним джерелом струму за принципом «скільки витримає», а потім кинути його в якомусь захаращеному сараї. Навпаки, українці завжди були дбайливими господарями. Вони знають, що для кожної речі важлива правильна експлуатація, одним із важливих етапів якої є зберігання. Ось про це і піде мова.
Усе одно, в сім'ї не без ... ледачого і нерозумного. Деякі власники не хочуть возитися з консервацією техніки або просто не розуміють, як це важливо. Їм варто пам'ятати, що коли генератору світить тривалий простій і перед цим не зробити техобслуговування, то після перерви пристрій буде сильніше грітися. У результаті чого помітно (іноді — в 2 рази!) зменшується тривалість роботи без зупинки. Якщо масло в картері замінити не до того, як заховати апарат на зиму, а після весняного «пробудження», то його (масло) тоді доведеться заливати частіше і в більших кількостях. Це явний симптом того, що в наявності підвищений знос. А комусь, може, «пощастить по повній програмі» і через недбале ставлення до техніки незабаром доведеться робити капітальний ремонт приводного двигуна.
Іноді власники ставлять запитання іншого плану. Наприклад, генератор працює цілий рік, але в середньому його вмикають раз на півтора – два місяці. Чи потрібно його консервувати і ставити на зберігання?
Сезонне зберігання генератора з попереднім виконанням ТО потрібне в тому разі, коли пристрій, грубо кажучи, ховають у сарай на всю зиму, тобто десь на півроку і довше. Але якщо його просто рідко вмикають, то це не означає, що не треба ні про що турбуватися. За такого режиму варто більше думати не стільки про збитки через простій, скільки про те, щоб у будь-який момент установка завелася і працювала без перебоїв. А для цього теж необхідно про дещо подбати.
Комплекс обслуговування генератора, що рідко працює, складається з таких заходів. Перш за все, треба стежити за зарядом акумулятора. В іншому разі заводити його доведеться вручну. Це принесе мало задоволення, а на морозі не факт, що взагалі швидко вийде. Добре, якщо в конструкції є АВР. Ця система стежить за АКБ і коли треба підзаряджає.
Паливо, що знаходиться в баку бензинового генератора, з часом втрачає властивості, а саме окислюється, знижується октанове число. І що бензину менше, то це відбувається швидше. Якщо атмосферне повітря гаряче і вологе — паливо теж псується і лише через місяць його доведеться міняти. Інакше концентрація смолистих речовин сильно підвищиться і якщо вони потраплять у мотор, то прилад може вийти з ладу. У дизельному генераторі досить просто стежити за тим, щоб тип солярки відповідав сезону.
Важливо знати! Масло під час роботи може підгорати або підтікати, тож треба час від часу брати в руки щуп і перевіряти рівень. Що ж стосується двигуна, то він не «любить» довго простоювати. Пересихають шланги, ущільнення та інші неметалеві деталі. Тому рекомендується раз на один – два тижні ввімкнути генератор хоча б на 20 хвилин. Нехай попрацює на холостому ходу, щоб система «розім'ялася» і прогнала мастило по шлангах, вузлах, деталях.
Консервація генератора, як було сказано вище, являє собою перелік робіт, які виконують перед тим, як поставити пристрій на тривале зберігання. Наприклад, господарі влітку живуть за містом, користуються там електрикою, а на зиму перебираються у квартиру. Або на дачі взимку автономне джерело служить для живлення системи опалення, а влітку воно не потрібне. Якщо ж власник лише їде на місяць або два в тривале відрядження, то нічого робити не потрібно. Досить виконати чергове ТО і поміняти масло.
На самому початку необхідно помити пристрій і почекати, поки він підсохне. Якщо треба, очистити його від бруду, прибрати патьоки масла. Не забути протерти проводку. Потім завести мотор і прогріти його. У список робіт з підготовки генератора до зберігання входять:
На закінчення буде не зайвим обдути стисненим повітрям важкодоступні місця, особливо з'єднувальні вузли. Плями невеликої корозії протерти масляною ганчіркою, а нефарбовані металеві деталі захистити тонким шаром консистентного мастила. І ще одне. Зі зберігання генератор знімуть не скоро. Люди з досвідом радять повісити на пускову кнопку табличку з текстом: «Масло свіже. Прибрати силікагель. Вийняти пробку з глушника».
На запитання про те, де зберігати генератор, чітку відповідь дає інструкція. Для різних моделей умови можуть дещо відрізнятися, тож краще орієнтуватися на вимоги цього документа. У загальному випадку оптимально підходить сухе приміщення з хорошою вентиляцією і температурою повітря вище нуля. Поблизу не повинні стояти відкриті бочки з водою, ємності з лугами або кислотами, акумуляторні батареї. Пристрій бажано упакувати в коробку. Бензин зберігати в каністрі не довше місяця.
А як зберігати генератор на вулиці, якщо не виходить його заховати? У цьому разі треба купити модель, змонтовану у всепогодному контейнері. Або захисний кожух (його і самому можна зробити). А якщо немає ні того, ні іншого, чим накрити генератор від дощу і снігу? Тоді варто поставити прилад під навісом і вкрити його чим-небудь негорючим. Плівкою та іншими легкозаймистими матеріалами закривати не рекомендується навіть на час зберігання.
Дата: 02 січня 2024
04 січня
Як правильно підібрати генератор?01 січня
Генератори для котлаПідписуйтесь на email розсилку зі знижками
Ви вдало підписалися на email розсилку зі знижками
Ви вже підписані на розсилку зі знижками
Не правильний email. Повторіть, будь ласка.