top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
  Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
  Нд: вихідний
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Категорії Закрити

Як перевірити якість електроенергії в мережі: методи та прилади

Дата

02 листопада 2023

Перевірка електрики — важлива дія для побутових споживачів і виробництв, оскільки не тільки звичайні люди, а й банки, медицина, торгівля, а також промисловість потребують якісної електроенергії.

Забезпеченням енергопостачання займаються Київські електромережі. Своєю чергою, усією електрикою розпоряджаються споживачі та комунальні служби, а фіксація витрат споживання виконується за допомогою лічильника.

Якщо низька напруга в електромережі, потрібно вживати заходів щодо її стабілізації. Рекомендується повідомити компанію-постачальника електроенергії. Її представники зобов'язані відреагувати на заяву, оскільки в їхню компетенцію входить контроль за енергопостачанням.

Якщо ви не володієте спеціальними знаннями, не потрібно самостійно намагатися відстежити перепади напруги в електромережі. Краще довірити таку роботу професіоналам, які займаються роботою з електрикою. Однак, якщо у власника домоволодіння присутні впевнені навички або відповідна технічна освіта, йому можна вивчити питання, як перевірити електрику або що являє собою захист домашньої електромережі.

Несправність лічильника або супутнього обладнання можуть спричинити відповідальність споживача, особливо, коли це стосується безоблікового використання електроенергії. Київські електромережі зобов'язують кожну людину або організацію повідомляти про порушення роботи приладів обліку.

Потрібно зазначити, що низьку напругу в електромережі можна виявити за допомогою мимовільного вимкнення техніки або неправильної її роботи. Розглянемо деталі цієї несправності.

Чим характерне зниження напруги в електромережі?

При проведенні належної перевірки електрики можливо виявити відхилення від норми 220V щодо напруги в мережі. Споживач може дізнатися про вид перешкод, через наслідки, що проявляються, або за допомогою спеціального вимірювального обладнання. Після виявлення джерел несправності можна приступати до її усунення.

Типи несправностей, що сприяють низькій напрузі в електромережі

Одним зі способів, як перевірити електрику, є виявлення зовнішніх проблем. Вони можуть проявлятися таким чином:

 1. Ненадійні з'єднання на вході в розподільний щит або безпосередньо в ньому.
 2. Помилкове використання не тієї площі перетину дроту.
 3. Пошкоджені контакти в джерелах живлення або розподільній коробці.

Якщо низька напруга в електромережі залишається і неможливо виявити її причини, прийнятним варіантом є виклик професійного електромонтера.

Майже все електрообладнання працює за напруги 220V ±10%. Інші потужності є неприйнятними. У зв'язку з цим рекомендується відстежувати будь-які відхилення з подальшим їх усуненням. Якщо захист домашньої електромережі оснащений спеціальними пристроями, то під час електричних перепадів вони будуть себе помітно проявляти. Кожен пристрій, що працює в неприпустимому діапазоні потужності, схильний до неправильної роботи або швидкого виходу з ладу. Тому для нормального функціонування потрібна та напруга, яка зазначена в технічних характеристиках. Тобто вона має залишатися в межах норми і ніколи не опускатися.

Багато хто з електроприладів може працювати за низької напруги в електромережі, однак це значною мірою впливає на термін його експлуатації. Прикладом помітно зниженого рівня потужності виступає повільне нагрівання праски або електрочайника.

Однак сучасні моделі телевізорів можуть функціонувати в широкому діапазоні вхідних напруг. Це означає, що вони повністю ігнорують цю проблему. Водночас низький рівень напруги в електромережі небезпечний для пультів керування, електромагнітів і електричних двигунів. Прикладом може послужити збільшення сили струму при появі значного навантаження на обмотки електричного двигуна в момент падіння потужності в мережі. Такий стан згубно впливає на роботу пристрою і може призвести до його загоряння.

Що зробити при низькій напрузі?

Відомо безліч причин чому відбувається низька напруга в електромережі. Поширеним варіантом виступає загальна проблема з електроживленням.

Існує два методи вирішення проблеми з недостатньою потужністю в мережі:

 1. Скористатися допомогою електромонтера й усунути неполадки електрики.
 2. Залучення спеціального обладнання. Таким може виступати стабілізатор напруги. Природно, цей спосіб не завжди ефективний. За наявності наднизької напруги, менше 120V — прилад буде марним. Якщо все ж таки є можливим використання стабілізатора, то потрібно обирати пристрій з урахуванням параметрів струму і навантаження.

Щоб забезпечити прийнятну напругу в багатоквартирному будинку, рекомендується застосувати потужний стабілізатор, встановивши його в самому під'їзді. Такий варіант вважається найкращим рішенням, однак для його реалізації потрібні хороші вкладення і професійний монтаж. Альтернативою виступає розміщення декількох пристроїв у різних місцях. Це вийде дешевше і легше.

Допускається виявити стан енергомережі, зробивши низку випробувань за допомогою вимірювального обладнання. Кілька вимірів підвищать шанс підібрати якісний прилад для захисту встановленої техніки.

Коли потрібно провести діагностику електрики?

Проаналізувати роботу електрообладнання потрібно в разі надзвичайної події або в штатному режимі. Якщо сталася непередбачена ситуація, що спричинила негативні наслідки у внутрішній енергомережі об'єкта, електромонтери повинні провести комплексну перевірку з урахуванням слабкострумових систем. Якщо ж такі послуги електриків надаються систематично, з'являється шанс виявити проблему на ранньому етапі і відразу ж її усунути.

Позапланова перевірка потрібна в таких випадках:

 1. Відзначається запах горілої ізоляції або пластмаси.
 2. Відбувається нагрівання проводів.
 3. Напруга не досягає потрібного рівня.
 4. Виконується постійне спрацьовування автоматів. Це виникає внаслідок коротких замикань, витоків струму або некоректної роботи самого автомата.
 5. Виявлено нестабільну роботу обладнання або електромережі. Проявляється в частих перепадах напруги, про що свідчить постійне мерехтіння світильників або погана робота силових агрегатів.

Кожна з цих причин має негайно діагностуватися професійним електриком.

Що відбувається після детальної перевірки енергомережі?

Після проведення всіх заходів електрики знаходять причину несправності. Можливе виявлення таких поломок, за яких потрібно замінити наявну техніку або проводку. Якщо є можливість зробити локальне лагодження, то електромонтери виконують роботи тільки на несправній ділянці енергомережі. Обов'язково для цього доручайте роботу професіоналам, у яких є відповідна група допуску і необхідне ремонтне обладнання.

Найчастіше команда професіоналів має не тільки потрібні інструменти і досвід, а й після закінчення діагностики з усуненням неполадок видають гарантійний талон. Для перевірки та ремонтних робіт застосовується високоточне обладнання, здатне знайти навіть незначні проблеми. Щоб неполадка не з'явилася знову, під час її усунення використовуються надійні та якісні витратні матеріали.

Пам'ятайте! За жодних умов не ризикуйте власною безпекою, і не робіть дій з налаштування або лагодження електрообладнання, якщо не володієте потрібними знаннями.

Залишити свій відгук