Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування
+38 044 392 73 32
Графік роботи
+38 044 392 73 32
Графік роботи
Графік роботи
Дата
02 січня 2024
Стабілізатор напруги, як відомо, є спеціальним електрообладнанням, призначеним для підвищення якості електроживлення, тому правильно підібраний апарат (з урахуванням усіх параметрів, навантаження тощо) є гарантом безпечної роботи Вашої техніки. Однак правильний вибір даного пристрою не є єдиною умовою стабільної роботи всіх наявних приладів, його ще потрібно правильно підключити для того, щоб все підключене обладнання було надійно захищене від сплесків, просідань, перешкод та інших аварійних ситуацій в мережі. Метою цієї статті є допомогти користувачеві самостійно встановити та підключити стабілізатор напруги, тому тут будуть надавати необхідні поради та рекомендації, які необхідні при монтажі.
На самому початку хотілося б відзначити, що в підключенні до електричної мережі такого обладнання, як стабілізатор напруги, немає нічого складного – це досить проста процедура, проте вона вимагає від людини, яка виконує дані роботи мінімального досвіду електромонтажних робіт. Існує кілька простих, але обов'язкових етапів, які необхідно виконати для правильного та безпечного підключення даного обладнання. Перед підключенням необхідно виконати такі дії:
Пам'ятайте, що перевірку надійності підключення стабілізатора напруги необхідно проводити щонайменше раз на рік. Якщо при цьому виявиться поганий контакт, слід негайно вжити заходів щодо його поліпшення (більш жорсткіше зафіксувати), щоб уникнути загоряння ізоляції та виникнення пожежі.
Існує два найбільш поширені варіанти підключення однофазних стабілізаторів. Перша схема (Малюнок 1) передбачає включення приладу в ланцюг навантаження таким чином, що на вхід всіх підключених споживачів буде надходити стабілізована напруга. Однак, необхідно враховувати, що даний тип підключення передбачає великі фінансові витрати від споживача, тому що в цьому випадку знадобиться потужніший стабілізатор напруги, який необхідний для живлення всієї наявної в будинку техніки.
Як було вже зазначено вище, це не єдина схема підключення стабілізаційного обладнання. Його можна встановлювати на певну, найбільш важливу частину навантаження. Такий підхід виправданий у кількох випадках:
Згідно з другою схемою (Малюнок 2) стабілізатор встановлюється в розрив фази відразу за лічильником електроенергії та ввідним автоматичним вимикачем, розташованим у розподільчому щитку. Нульовий провід або землю слід підключити до спеціального роз'єму клемної колодки пристрою (окремі моделі передбачають подачу даного кабелю на корпус, таким чином виконується заземлення стабілізатора). До вихідних клем апарата підключається найбільш критичне до якості напруги навантаження, а прилади, які не потребують захисту, підключають до фази відразу після лічильника (до стабілізатора) Таким чином, якщо здійснити підключення зазначеного пристрою за другою схемою, стабілізована напруга подаватиметься тільки до найважливіших електроприладів у Вашому будинку.
Підключення промислового трифазного стабілізатора є трохи більш складною процедурою порівняно із встановленням однофазного апарату з тієї причини, що в цьому випадку ми маємо справу не з однією лінією фази, а з трьома. Таким чином, перед початком підключення слід виконати ті ж дії, що й у попередньому варіанті, а саме:
З наведеної нижче схеми (Малюнок 3) видно, що стабілізатор напруги при такому типі підключення розташовується між лічильником з розподільчим щитом, де встановлений ввідний автомат і контуром споживачів. У середньому трифазний стабілізатор споживає електроенергії втричі більше, ніж однофазна модель (в межах 90 – 150 Вт). Послідовність дій у цьому випадку буде такою:
Також пам'ятайте, що трифазні стабілізатори (через більшу ємність та габарити) виділяють у процесі роботи більшу кількість тепла, тому вони сильніше гріються. У зв'язку з цим фактом ці агрегати напруги в більшості випадків оснащуються примусовою повітряною системою охолодження. Однак, незважаючи на це подібне обладнання, рекомендується встановлювати в просторих приміщеннях, які мають достатній об'єм для нормальної циркуляції та охолодження повітря.
У разі виникнення будь-яких неполадок або зміни параметрів мережі можна підкоригувати окремі параметри пристрою, відрегулювати величину напруги, підігнати відсічення під фактичну ситуацію в мережі тощо. Крім того, більшість поставлених сьогодні на ринок стабілізаторів забезпечені гарною системою управління та наочною індикацією, завдяки якій Ви завжди зможете визначити появу помилки в роботі приладу та розрізнити – яка саме помилка мала місце бути (за її кодом), а також визначити, що сталася аварійна ситуація в мережі.
Монтаж даного обладнання (яке планується експлуатувати безперервно) допускається лише у спеціально відведених та призначених для цього не закритих приміщеннях. Це ні в якому разі не повинно бути горище або якесь маленьке підсобне приміщення, або ніша в стіні або ще гірше в шафі. Однією з найважливіших умов тут є наявність сухості і хорошої природної вентиляції. Крім того, суворо забороняється встановлення подібних пристроїв поблизу горючих і легкозаймистих об'єктів і хімічних речовин. Тим самим Ви убезпечите себе від передчасної поломки стабілізатора внаслідок перегріву силової частини та можливого займання.
Дотримуючись цих простих правил та нескладних пунктів, Ви зможете правильно та самостійно підключити вказане обладнання. Але пам'ятайте, якщо Ви не маєте достатнього досвіду електромонтажних робіт, то краще довірити процес підключення такого відповідального обладнання, як стабілізатор напруги, професіоналам, тому, не роздумуючи, звертайтеся за допомогою до фахівців. У цьому Вам із задоволенням допоможуть наші кваліфіковані працівники.
Дата: 02 січня 2024
Підписуйтесь на email розсилку зі знижками
Ви вдало підписалися на email розсилку зі знижками
Ви вже підписані на розсилку зі знижками
Не правильний email. Повторіть, будь ласка.