Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування
+38 044 392 73 32
Графік роботи
+38 044 392 73 32
Графік роботи
Графік роботи
Дата
05 січня 2024
Сонячна енергія та вітер сьогодні є потужними генерувальними силами, що створюють якісну електроенергію. Застосування цих технологій можна віднести до зеленої енергетики, оскільки залучення сонця і вітрових установок вважається поновлюваними джерелами енергії.
Регенеративне електропостачання популярне не тільки в країнах Європейського Союзу, але вже активно застосовується в енергетиці України. Розглянемо топ-10 інтригуючих проєктів із залученням сонячних батарей, які стали відомі на весь світ.
Неподалік Гамбурга заплановано появу ліфтів, які переміщатимуться завдяки зеленій енергії. Встановленням оснащення займеться команда фахівців зі Швейцарії. Електроенергія створюватиметься із сонячних батарей, які будуть розміщені на будинку.
Електроенергія, що генерується, задіюється на потреби обумовленої будівлі. Надлишок енергії, отриманої від сонця, перенаправляється в підвальне приміщення, де знаходяться акумулятори. Отриманої електрики вистачить більше, ніж на 350 переміщень у ліфті.
Цей проєкт оцінено в $437 тис. У разі вдалої його реалізації, технологію можуть задіяти в різних країнах, не виключаючи застосування в енергетиці України.
Отримання сонячної енергії можливе за допомогою спеціальних модулів. Розміщення таких компонентів вимагає багато місця. Зазвичай ним є дахи будинків. Однак представники Sun-Ways пішли далі і запропонували змонтувати елементи джерела енергії в рейках.
За допомогою новаторського механізму відбувається просування рейками з подальшим укладанням і закріпленням між ними елементів зеленої енергії. Тим самим відбувається заповнення невикористаного всередині простору. За задумом авторів, їхній стартап здатний виробляти електропостачання для окремих компонентів залізничної інфраструктури: покажчиків, семафорів і станцій.
Торгова марка трендової компанії Tommy Hilfiger презентувала куртку Tommy Hilfiger Solar Jacket, яка не боїться дощу та вітру. Річ випущена обмеженим тиражем і належить до спеціальної колекції.
Цей одяг унікальний тим, що здатен акумулювати електроенергію завдяки вшитим сонячним батареям, які непомітно приєднані до АКБ, розташованої всередині накладних кишень. До такого пристрою можливо підключити одночасно смартфон і планшет. Якщо ці елементи зеленої енергетики набридли їхньому власнику, то завжди є можливість відстебнути їх. У продажу куртка з'явиться найближчим часом.
Науковці та модельєри з Університету Аалто у Фінляндії створили надійний одяг, який має у своєму складі сонячні панелі. Це дає можливість кожному охочому під'єднувати будь-які мобільні гаджети з подальшим підзарядженням і без залучення зовнішніх акумуляторів.
Сонячні батареї не виділяються із загального дизайну завдяки унікальному текстильному шару, який дає змогу пропускати сонячні промені, що заряджають встановлений усередині блок живлення. Розробники цієї технології вважають, що її можна використовувати в спортивному та робочому одязі.
Кінороб Дж. Кемерон для своєї роботи "Аватар: Шлях води", орендував майданчик для зйомок у MBS Media Campus. Ця студія славиться прискіпливим ставленням до екологічної гігієни — застосування мийних засобів з безпечними хімічними компонентами, економія води на виробництві, застосування екологічних фарб для створення декорацій. Крім цього, на даху в павільйонах цієї студії розміщуються сонячні батареї та обладнання, ціна яких перевищує $5 млн доларів. Це дало змогу створити новий блокбастер із залученням сонячної енергії.
Студенти Ейндховенського технологічного університету створили автомобіль Stella Lux. Машина має клиноподібну форму, а на її заду та похилому даху розташовані сонячні панелі. Така конструкція з генераторами електроенергії здатна подарувати хід цьому засобу пересування на 1000 км без підзарядки, одночасно з розміщенням у своєму салоні 4 осіб.
Цей пристрій належить до автомобілів сімейного класу. Здатний виробляти електроенергії, більше ніж сам споживає.
Нова модель літака, що функціонує від сонячних фотоелементів, поставила світовий суперрекорд. Вона безперервно працювала і не заправлялася понад 4,8 тис. хвилин. Це набагато кращий результат, ніж раніше показаний бортом Virgin Atlantic Global Flyer.
Повітряне судно Solar Impulse 2 вирушило в навколосвітню подорож із м. Нагоя, Японії. Керували ним швейцарець Андре Боршберг і другий пілот Бертран Пікар. Шлях закінчився успішною посадкою в Абу-Дабі. Літак під час подорожі жодного разу не заправлявся.
Розробники з Австралії створили сонячні батареї з габаритами 30х40 см. Для цього їм довелося зібрати принтер вартістю $200 тисяч. Після чого, вони заправили його фотогальванічним чорнилом, а замість паперу застосували унікальне пластикове покриття ПЕТ.
Такий самий пристрій було розроблено в 2010 році, проте він був здатний роздруковувати невеликі сонячні панелі — до 9,5 см. Основними мінусами цієї технології виступають малий термін експлуатації та погана енергоефективність. Електроенергія, яку здатні виділяти ці елементи, доходить до 10% від кремнієвого потенціалу. Тривалість їх використання доходить до 180 днів.
Але вчені не здаються і бажають апгрейдити власну розробку, підвищивши термін її експлуатації до 9 років. Наразі ці компоненти будуть залучені для малопотужних щитів і підсвічування рекламних об'єктів.
Каліфорнійські канали мають протяжність близько 7 тис. км.
Позаминулого року вчені зі США роз'яснили плюси створення сонячних компонентів над водними каналами. Наразі у штаті Каліфорнія стартував проєкт Nexus. Він передбачає розміщення над прольотами каналів в іригаційному районі Турлок низки сонячних пристроїв, які мають збирати електричну енергію.
Щоб проєкт був повністю реалізований, його профінансувала влада Каліфорнії на суму $20 млн. Будівництво стартувало в жовтні 2022 року. Фотоелементи займають 145-метровий проліт каналу в Хікмані.
Як заявив Джош Веймер, менеджер Turlock Water & Power: "Якщо розробка виправдає себе в нинішньому часі, то, найімовірніше, вона пошириться і на інші місця".
Протяжність усіх каналів у Каліфорнії становить близько 7 тис. км. За умови, якщо кожен із них укрити сонячними панелями, з'являється можливість отримати понад 12 ГВт зеленої енергії. Потрібно розуміти, що 1 ГВт здатен забезпечити електрикою близько 740 000 домоволодінь.
Згідно з даними 2021 року в Каліфорнії є близько 13 млн домогосподарств.
Колаборація торгових марок Adidas і Zound Industries створили бездротові навушники RPT-02 SOL з особливим типом зарядки від сонячної енергії або від штучного світла. Час роботи пристрою може становити до 80 годин прослуховування музики і подкастів.
Ця модель оснащена оголів'ям, яке виготовлено з текстилю, що має сонячні фотоелементи. Технологія називається Powerfoyle, з її допомогою для підзарядки можна використовувати, як природне сонячне світло, так штучне, наприклад від LED-ламп.
Дата: 05 січня 2024
Підписуйтесь на email розсилку зі знижками
Ви вдало підписалися на email розсилку зі знижками
Ви вже підписані на розсилку зі знижками
Не правильний email. Повторіть, будь ласка.