top-icon Електротехнічні рішення для дому — доставка по Україні, монтаж і подальше обслуговування

Іконка телефону +38 044 392 73 32 blue-arr-down

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
  Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
  Нд: вихідний
Передзвонити мені

Іконка телефону +38 044 392 73 32 arrow

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Графік роботи

 • Пн-Пт: 9:00 - 18:00
 • Сб: 9:00 - 13:00 (Тільки прийом замовлень)
 • Нд: вихідний

Категорії Закрити

Огляд найкращих моделей розеток із таймером від 220volt.com.ua

Дата

02 листопада 2023

На ринку пристроїв, здатних полегшити життя людини, вже не один рік пропонується розетка з таймером. Так, з моменту появи першого такого приладу (1904 р.) ціле століття знадобилося для того, щоб «навчити» його працювати самостійно. А, може, всього лише століття?

Розетки, які мають таймер для увімкнення вимкнення електричних приладів

Розетки з вбудованими таймерами — це пристрої, за допомогою яких можна керувати під'єднаними до них приладами в автоматичному режимі, завдяки подачі живлення і подальшого його зняття за заздалегідь введеною програмою або згідно з налаштуванням механізму. Завдяки цьому підвищується комфортність використання обладнання та досягається економія електричної енергії, оскільки апарати менший час залишаються під напругою.

Розетки цього типу бувають механічні (в т.ч. електромеханічні) та електронні. Перші мають усередині таймер із годинниковим механізмом. Коло повертається і в потрібний момент роз'єднує контакти. Час виставляють поворотним диском або кнопками. Функціональність обмежена, здебільшого це увімкнення приладів і їхнє подальше вимкнення. Налаштовуються на добу. У разі вимкнення світла зупиняються, після чого запізнюються на час блекауту. Електромеханічні додатково обладнані акумулятором і мікромоторчиком, тому вони можуть працювати якийсь час без живлення ззовні.

Електронні зібрані на мікросхемах, у них набагато ширша функціональність. Налаштовуються зазвичай на тиждень, мають від 8 до 2 і більше десятків програм з пам'яттю і додаткові функції:

 • рандомне вмикання;
 • зворотний відлік;
 • різне налаштування за днями тижня тощо.

Чим відрізняється розумна розетка з таймером (смарт) від звичайної з таким же механізмом? Перша призначена для «розумного будинку». Вона вбудована в його електричну систему, має власну IP-адресу, керується зі смартфона або через інтернет, обладнана контролером для отримання зовнішніх сигналів.

Ці аналогові/цифрові прилади характеризуються досить широкою функціональністю. Крім увімкнення-вимкнення побутової техніки за програмою або за дзвінком, розумна розетка контролює температуру, вологість та інші параметри повітря, відстежує витрату енергії, відправляє офісну техніку на перезавантаження тощо. Друга, тобто звичайна розетка таймер, здатна здебільшого тільки вмикати і вимикати обладнання.

Ще одне питання — технічне. Часто не роблять різниці між тим, реле часу в розетку вставлено або таймер. Тут усе просто. У таймера немає годинника. Йому задають часовий інтервал, за яким він і працює. А в реле є годинник, що йде в реальному часі. Тому тут можна вказати момент увімкнення у форматі «в такий-то час доби».

Моделі розеток із таймерами

Для тих, хто бажає купити розетку з таймером, є тільки одна проблема — що вибрати. На ринку пропонується багато моделей різних виробників.

Механічні

Серед механічних моделей хотілося б виділити такі:

 1. Feron TM32. (Україна-Китай). Невелика, надійна, з добовим інтервалом. Налаштування до 15 хвилин, 96 перемикань, граничне навантаження до 3,5 кВт. Має пиловологозахист IP20, тому призначена для установки в приміщенні.
 2. Feron TM31. Аналогічна попередній, але з прозорою кришкою і ступенем захисту IP44, тому підходить для розташування на вулиці.
 3. Lemanso LM662 (Китай). Добовий таймер, захист IP20, навантаження 3500 Вт, сила струму 16А. Мінімальний крок 15 хвилин. Функцію часу можна вимкнути, виріб перетвориться на звичайну розетку.
 4. SYSTEC TG-14A (Німеччина). Є перемикач режимів на роботу постійну або з таймером.
 5. Theben Timer 26 (Німеччина). Ці електромеханічні прилади мають вилку і розетку євростандарту на 16А, захист IP20, індикацію статусу каналу. Корпус термостійкий, контакти нормально-розімкнуті, час перемикання 15 хвилин. Налаштовується на 24 години.
 6. Duwi 25804 9 (Німеччина). Розрахований на 24 години. За відгуками працює надійно. Налаштування з кроком 30 хвилин, 48 перемикань на добу. Навантаження до 3,68 кВт. Одноканальний, захист IP44, можна ставити поза приміщеннями.
 7. ElectrO TPM16 (Україна). Розрахований на струм АС 16А, з індикацією, добове налаштування. Є опція вимкнення при перегріванні. Покупці хвалять за надійність і простоту налаштування.
 8. ElectrO T15. Електромеханічний з акумулятором, добового налаштування. Мінімальний інтервал 30 хв, можливі 24 програмованих увімкнення. Струм 16А.
 9. Schrack Technik 1HO (Австрія). Мініатюрний таймер механічний з монтажем на DIN-рейку. Сила струму 16А. Добове налаштування.
 10. Energio SUL 180A (Бельгія). Електромеханічний із кварцовим механізмом. Добовий, з часовим інтервалом 15 хвилин. Сила струму 16А, захист IP20.

Механічна розетка з таймером і захистом IP44 ставиться, якщо треба, поза приміщенням, бажано під козирком. Налаштування у перерахованих вище моделей добове, майже всі вони розраховані на 16А і 3,5 кВт активного навантаження. Якщо підключені прилади характеризуються високими стартовими струмами, то останній параметр має бути набагато меншим. Точне значення треба уточнювати під час купівлі

Електронні

З електронних пристроїв можна відзначити:

 1. Theben Eltimo 020 S DCF (Німеччина). Розетка на 16А, власне споживання 5ВА (це електроенергія, яка йде на підтримку роботи самої розетки), захист IP20. Програмування добове/тижневе, 33 комірки пам'яті, програми можна вводити щохвилини. Висока точність ходу забезпечується прийомом DCF радіосигналу, власна плюс-мінус 1 с на день. Є програма довільних увімкнень. Можна запускати вручну.
 2. Deus Electro TH (Україна). Цифровий одноканальний таймер з установкою на тиждень. Є енергонезалежна пам'ять, електромагнітне реле і 8 програм. Захист IP20, навантаження до 3,52 кВт. Монтується на DIN-рейку.
 3. Horoz Electric Timer-2 (Туреччина). Тижнева установка, є 20 програм. Власний Ni-Mh акумулятор дає змогу зберігати дані в пам'яті і не припиняти роботу в разі вимкнення світла. 20 програм, 16А, 3,5 кВт потужності. Мінімальна установка — хвилина.
 4. Lemanso LM678 (Китай). Має 16 програм, встановлюється на тиждень, точність увімкнення до хвилини. Є АКБ, функція випадкового ввімкнення і установка зворотного відліку. Компактна, з боковим розташуванням дисплея. Захист IP20, навантаження 3,5 кВт, ресурс Ni-Mh батареї на одній зарядці до 100 годин.
 5. Feron TM 23 B (Китай). Аналог моделі ТМ22, але обладнана бризкозахищеним корпусом IP44. 10 програм, дні можна поєднувати в 16 комбінаціях, мінімальний крок 1 хвилина, 16А, 3,6 кВт. Точність плюс-мінус 1 хв/міс. Може працювати в авторежимі, є функція випадкового ввімкнення.
 6. INTED ТМ22-1 (Китай). Програмована розетка на 16 варіантів, вибір режимів увімкнення-авто-вимкнення, функції зворотного відліку, рандомного ввімкнення і переходу на літній час, 16 комбінацій днів тижня. Рівень захисту IP20, 16А, 3,68 кВт. Точність — хвилина на місяць. Можна використовувати як циклічний таймер.
 7. Kanlux Cyber TM-6 (Польща-Китай). Налаштування добове/тижневе, є заземлення. IP20, 3,6 кВт. 10 програм. Поставлено блок підтримки пам'яті.
 8. TDM ТРЕ-01 (Китай). Може працювати в добовому або тижневому режимі. 20 комірок пам'яті, захист IP20, інтервал 1 хвилина, потужність 3,5 кВт, струм 16А. Підключено функції зворотного відліку і випадкового ввімкнення із затримкою, як того вимагає оптимальний розклад.
 9. Bodasan ROEY TM02 (Китай). Електронна розетка з таймером на 10 програм із кроком від 1 хвилини. Струм 16А, потужність 3,6 кВт, 16 комбінацій днів тижня, є функції рандомного ввімкнення і переходу на літній час.
 10. РТЦ-3 (Китай). Пристрій із тижневою установкою має 10 програм для ввімкнення/вимкнення побутових приладів, акумулятор і функцію рандомного ввімкнення. Захист відправляє на перезавантаження в разі стрибків напруги, поганого контакту або високого пускового струму. 16А, 3,68 кВт. Можна поставити на «постійно увімкнений» або «вимкнений».

Якщо потрібна розетка з таймером увімкнення і вимкнення, то інтернет-магазини пропонують великий вибір. А для тих, хто сумнівається, є консультації фахівців та відгуки на форумах — щодо більшості моделей там цілком доброзичливі коментарі.

Залишити свій відгук